Title

Chovatelská stanice

Title
CZ
UK
Oceneni

Facebook
Dárci krve
Identifikace zvířat
Planeta zvířat
Kennel Van Het Balgzand
 

My a naši psi

 • Toužila jsem mít pejska. Malého, bílého, chlupatého, přítulného. Prostě mazlíčka. Po prostudování dvou atlasů psů, spousty odborných kynologických časopisů a hromady inzerátů jsem navštívila několik chovatelských stanic. Zjištění: vzácný boloňský psík je přesně to, co bych si představovala. Otázka: od koho štěňátko koupit a co na to rodina (synové nadšeně souhlasí, manžel je zdrženlivější. Bydlíme totiž v klasickém bytě). Na podzim roku 1999 rodinná rada konečně schválila zakoupit fenečku boloňského psíka, a to přímo od poradkyně chovu. Vlastně jsem ji dostala od manžela k svátku.
 • Tak jsme si přivezli Jessicu (Jessica jí říkáme, ale podle průkazu původu se jmenuje Ywess Valašské hory). Malé bílé klubíčko, které mě ještě v autě cestou domů poblinkalo. Prohlíží si nás sice nedůvěřivě, ale s postupem času si zvyká. I my si zvykáme… Jessinka je milá, hravá, mazlivá. Kupodivu nedevastuje byt ani naše boty. Péči o ni máme rozdělenou, podílí se celá rodina. Svou mírnou a přítulnou povahou si nás zcela získala.
 • Paní chovatelka je příjemná paní, své psy miluje. Rádi ji navštěvujeme. Vždy, když měla nová štěňátka, prostě mě to tam táhlo. Nevím ani přesně kdy, ale napadlo mě, že by to bylo úžasné, mít taková malá štěňátka doma. Prostě: chovat. Zvládli jsme bonitaci i první krytí. Otcem byl Baldassarre di Platino Iridio, nádherný import z Itálie, pes, který získal mnoho výstavních ocenění, a to dokonce i na světové výstavě ve Vídni. Požádali jsme o mezinárodní registraci naší chovatelské stanice. Nyní již nejsem jen majitelka, ale i chovatelka. Naše mezinárodně chráněná, celosvětově jedinečná chovatelská stanice se jmenuje Canis Bohemia.
 • Po netrpělivém očekávání přišel 19. červenec 2002. Jessinka v naprosté pohodě porodila dvě nádherná štěňátka: fenečku a pejska. Štěňátka (neboli čumáčci, jak jsme jim začali říkat), jsou úžasná. Hezká a hodná. Maminka Jessinka se o ně vzorně stará. Čumáci jsou to inteligentní a způsobile se venčí na papírovou plenu na určeném místě. Máme doma vzácnou pohodu. Fotíme a filmujeme.
 • V té době jsem netrpělivě očekávala, až porodí fenka Tracy Valašské hory. Je to krásná fenka, rovněž čistokrevná Italka, výstavně velmi úspěšná, a dnes je již držitelkou nejvyššího ocenění psí krásy, jaký lze dosáhnout: Inter Champion. Otcem má být Baldassarre di Platino Iridio, bezesporu jeden z několika nejkrásnějších psů na světě. Velmi jsem toužila vlastnit fenku z tohoto spojení. Nu, a 1. dubna 2002 nastal ten slavný den, Tracy se narodila štěňátka. Tak přišla na svět naše Hédoné. Jméno pro ni jsem si vybrala sama. Takže když Jessinka rodila, bydlela již Hédinka u nás. Zvědavě asistovala u porodu, velmi obětavě lehávala ve dne v noci se štěňaty, olizovala je a hrála si s nimi.
 • Když měla Hédinka 9 měsíců. přihlásili jsme ji na první výstavu, byla to Mezinárodní výstava psů v Trenčíně (Slovensko). Ve své třídě: mladých - feny suverénně vyhrála a získala ocenění výborná jedna (V1) a titul CAJC (čekatel na juniorského championa krásy). V současné době má Hédoné absolvovánu již řadu výstav. Je vždy výborná (je plnochrupá, má nádhernou srst, typicky vločkovanou, bílou bez jediné skvrnky, pigment perfektní, neteče jí z očí a krásně chodí). Do této doby získala již řadu ocenění: Český junior šampion, Slovenský šampion krásy mladých, Český šampion, Inter šampion, 5 x CAJC, 12 x CAC, CWC, 8 x BOB, 4 x CACIB, 2 x ResCACIB, Golden Medal, Vítěz střední a východní Evropy mladých, Český národní vítěz, Slovenský vítěz mladých, Klubový šampion, 2 x Klubový vítěz, Vítěz speciální výstavy, Nejlepší fena v rase, Klubový vítěz veteránů, Nejlepší veterán spec. výstavy, BIS2 veterán, Nejlepší veterán klubové výstavy ... V květnu 2003 jsme se zúčastnili Světové výstavy psů v Dortmundu (SRN), kde získala ve třídě mladých 4. místo.
 • Hédoné již měla několikrát štěňátka a je také několikrát babičkou :-) Většina jejích potomků má výborný exteriér a někteří již získali řadu ocenění na výstavách:
  Babette Canis Bohemia - Výborná, CAJC, 3 x CAC, CACIB
  Bellinda Canis Bohemia - Český junior šampion, Výborná, 3 x CAJC, 4 x CAC, 3 x BOB, 2 x CACIB, Klubový vítěz mladých, Klubový šampion
  Derrick Canis Bohemia - Velmi nadějný 1, Výborný, CAJC, 38 x CAC, CWC, CACA, 20 x CACIB, 25 x BOB, Klubový vítěz mladých, 5 x Klubový vítěz (CZ, SK, PL), Vítěz speciální výstavy, Klubový šampion, Český šampion, Slovenský šampion, Šampion Maďarska, Šampion Rakouska, Inter šampion, Grand šampion ČR, Grand šampion Slovenska, Šampion šampionů ČR - BOB, Club Top Dog 2008 1. místo
  Happy Dayssi Canis Bohemia - Český junior šampion, Český šampion, Národní vítěz, Klubový šampion, 3 x CAJC, 10 x CAC, CWC, 6 x CACIB, 2 x BOB, Klubový vítěz mladých, Grand šampion ČR, Interšampion - C.I.B.
  Fergio Canis Bohemia - 6 x CAC, 2 x ResCAC, 2 x CACIB, Nejlepší pes klubové výstavy, Český šampion, Klubový vítěz
  Chanel Canis Bohemia - Výborná, VN1, 5 x CAJC, 9 x CAC, 4 x ResCAC, 6 x CACIB, 4 x BOB, Junior šampion Holandska, Junior šampion Lucemburska, Šampion Holandska, Lucemburska, Německa, Klubový šampion NL, BOB na Crufts 2010, ResCACIB na WDS Bratislava 2010, ..., Interšampion - C.I.B.
  Jessica Canis Bohemia - 3 x CAJC, 2 x Gold Medal, několikrát CWC a BOB, Junior šampion Polska, Šampion Polska, Klubový šampion
  Kitten Canis Bohemia - VN1, V1, CAJC, Junior šampion NL
  Kinky Canis Bohemia - VN1, V1, CAJC, Klubový vítěz mladých
  Kiara Canis Bohemia - N1, Výborná - WDS Bratislava 2010
  Laureen Canis Bohemia - 3 x CAJC, několikrát V1, BOB, CWC a CACIB, Vítěz mladých, Junior Šampion PL
  Lorenzo Canis Bohemia - 2 x V1 a CAJC
  Mimmi Canis Bohemia - VN1, Nejkrásnější štěně, V1, 3 x CAJC, 2 x BOB, Junior šampion PL
  Hexa Panorama Beskyd - Výborná 2
 • V současné době se naše první fenka Jessinka na nás již dívá ze psího nebíčka. A aby Hedince nebylo smutno, pořídili jsme si dvě nové fenečky. Hexa Panorama Beskyd je bišonek, je čistě bílá, malého vzrůstu, veselá, hravá a podnikavá. Její vznešený rodokmen nám dává naději na krásná štěňátka v budoucnu. Kiara Canis Bohemia zůstává doma jako pokračovatelka rodu. Její matkou je Hédoné a otcem je Aramisz Gyöngyösi Pelyhes, import z Maďarska.
  Všechny tři naše fenečky spolu velmi dobře vycházejí a jsou to nerozlučné kamarádky. Jsou přítulné, veselé, umí pár kousků pro naše obveselení. Vždy nedočkavě vítají všechny členy naší rodiny. Jsou to prostě NAŠE HOLKY !!!
 • Hédone Valašské hory
  Hédoné Valašské hory
  Baldassarre di Platino Iridio
  Baldassarre di Platino Iridio
  Tracy Valašské hory
  Tracy Valašské hory
  Mercurio di Platino Iridio
  Mercurio di Platino Iridio
  Bellinda Canis Bohemia
  Bellinda Canis Bohemia
  Argi di Vignola dei Conti
  Argi di Vignola dei Conti
  Aramisz Gyöngyösi Pelyhes
  Aramisz Gyöngyösi Pelyhes
  Valid HTML 4.01!    
  Valid CSS!    
    © Canis Bohemia  -  poslední modifikace  19. 4. 2022 Dnes je  25. 7. 2024, svátek má  Moris 6396 / 1